ul. Krótka 7, Tomaszów Mazowiecki
Pn - Pt 9:00 - 18:00 / Sobota 9:00 - 14:00
601 866 395
Antyrefleks
Co to jest antyrefleks?


    Wybierając okulary w salonie optycznym okulista z dużą dozą prawdopodobieństwa zaproponuje nam okulary z antyrefleksem. Tłumacząc to w możliwie najprostszy sposób - antyrefleks jest specjalną powłoką, dzięki której możemy lepiej widzieć. Głównym zadaniem antyrefleksu jest wygaszanie odbić powstających na soczewce, co pozwoli naszym oczom na większy odpoczynek. Jeszcze niedawno antyrefleks był kojarzony głównie, jako powłoka wykorzystywana przez osoby dużo pracujące przed ekranem komputera. Obecnie staje się już standardem i jest wykorzystywany w większości nowych soczewek okularowych.

Antyrefleks


Kolory i rodzaje antyrefleksu


    Mając świadomość czym właściwie antyrefleks jest możemy zagłębić się nieco w szczegóły na jego temat. Najpopularniejszym kolorem wykorzystywanym w okularach z antyrefleksem jest kolor zielony. Jest on najmniej widoczny i pasuje do większości opraw okularowych. Kilka lat temu można było także zauważyć okulary z antyrefleksem w kolorze niebieskim czy żółtym - obecnie są one rzadko spotykane. Antyrefleks niekoniecznie musi posiadać wyraźny kolor - na rynku dostępne są okulary z tzw. antyrefleksem achromatycznym. Soczewki okularowe są wtedy bezbarwne, natomiast sam antyrefleks traci nieco na skuteczności w wygaszaniu odbić.

    Jeśli zdecydujemy się na zastosowanie powłoki antyrefleksyjnej należy zwrócić uwagę na jej dodatkowe właściwości, takie jak:

    - utwardzenie powłoki - od stopnia utwardzenia zależy trwałość okularów
    - wykorzystaniu powłoki antystatycznej, oleofobowej czy hydrofobowej - mają one wpływ na komfort użytkowania, łatwość czyszczenia, pomagają także w lepszym odparowaniu czy nie przyciąganiu kurzu
    - powłoki, które blokują szkodliwe promieniowanie UV
    - powłoki, które blokują szkodliwe działanie światła niebieskiego

    Zdobywaj widzę, dowiedz się co to jest antyrefleks. Na zdrowiu oczu nie warto oszczędzać! Pamiętajmy o tym dobierając odpowiednie okulary z antyrefleksem.
Antyrefleks


Czym jest antyrefleks do komputera?


    Antyrefleksyjne okulary do komputera to niezbędne akcesorium dla każdego, kto regularnie pracuje przy komputerze. Okulary do komputera chronią oczy przed potencjalnie szkodliwym niebieskim światłem emitowanym przez ekrany komputerowe i pomagają zmniejszyć zmęczenie oczu. Antyrefleksyjne okulary komputerowe mają specjalną powłokę nałożoną na soczewki, która pomaga zredukować odblaski, refleksy i wszelkie inne rodzaje rozpraszającego światła, które mogą zakłócić Twoją zdolność do skupienia się na ekranie komputera. Poprawiają również kontrast, dzięki czemu można łatwiej czytać tekst na ekranie i pomagają zapobiegać bólom głowy spowodowanym zmęczeniem oczu. Chroniąc oczy podczas pracy przy komputerze, okulary do pracy przy komputerze mogą pomóc Ci zachować komfort, lepszy sen, produktywność i bezpieczeństwo podczas długich godzin pracy.


Jakie są zalety używania okularów do komputera?


    Noszenie okularów specjalnie wykonanych do pracy przy komputerze, zwanych potocznie okularami komputerowymi, może przynieść szereg korzyści osobom spędzającym dłuższy czas przed komputerem. Okulary do komputera są zaprojektowane tak, aby zmniejszyć ilość odblasków i refleksów spowodowanych przez światło emitowane z ekranu. Pomagają również chronić oczy przed zmęczeniem i napięciem, które może być spowodowane długimi godzinami pracy przy komputerze. Soczewki są specjalnie skonstruowane, aby filtrować niebieskie światło i inne kolory o krótkiej długości fali, które z czasem mogą być szkodliwe dla wzroku. Okulary z antyrefleksem do komputera zmniejszają również objawy suchego oka lub zmęczenia oczu spowodowane koncentrowaniem się na ekranie, a także redukują bóle głowy związane z wpatrywaniem się w jasny ekran przez dłuższy czas. Nosząc okulary do komputera podczas korzystania z urządzeń cyfrowych, można czerpać korzyści z poprawy ostrości i wydajności widzenia, zmniejszenia zmęczenia oczu, poprawy jakości snu i lepszego ogólnego stanu zdrowia oczu w perspektywie długoterminowej.